Coba vision – Easyreader

Just sellise nimega skänner jõudis minuni mõni aeg tagasi.

Tegu siis Coba visioni tootega easyreader, mis mõeldud pimedatele kasutamiseks. Skännid teksti sisse ja sünteeshääl loeb selle ette.

 

Sisselülitamine

Aparaat lülitab end sisse suhteliselt kaua, minut või pool minutit.kuula helifaili sellest, kuidas skänner sisse lülitub

 

Skännimisest

Skännib ta ühte lehekülge 8 sekundit, tuvastuseks kulub umbes sama kaua. Kuula heliklippi skännimisest ja lõigu ettelugemisest Ette lugemisel saab muuta kiirust ja helitugevust. Samuti saab teksti lugeda lehe, sõna, tähe ja lause kaupa. Lisaks on veel olemas ka tabelite lugemine. kasutab see aparaat eesti variandile kahte sünti – sannat ja mattit. kuula süntesaatorite näiteid.

Et seade oleks kasutatav ka vanematele inimestele, on võimalik skännimise ajal sisse lülitada muusika – kuula salvestust muusikaga skännimisest.

Samuti on hea võimalus see, et teksti ettelugemise ajal saab skännida juba järgmist lehte. Pikemate tekstide (üle 100 lehe) puhul võib juhtuda et skänner jookseb kokku, ja on ette tulnud, et ei aita muu, kui aparaat tuleb pistikust korra välja tõmmata. Mina teen koopiaid mälupulgale skännitavast tekstist, juhuks, kui miskit kaotsi peaks  minema. Salvestab see aparaat kolmel erineval viisil – Kõvaketas – salvestab seadme enda mällu, usb mälupulk – salvestab mälupulgale tekstifaili  mp3 mängija – salvestab kas mp3 mängijale või mälupulgale tekstifaili ja helifaili, kus süntesaator loeb kogu teksti ette.

Lisaks on tal ka cd mängija, millega saab kuulata daysi formaadis raamatuid.

Avalda arvamust