Nutikindad – surfa netis kas või hangest.

Soetasin endale hiljuti nutikindad.

 

Eks vähe targemate seadmete omanikud teavad, et kui sõrmed mingi riidese ollusega kinni katta, siis ekraan ei tee  toksimise, vedamise ja muu ekraanil ringi rahmeldamise peale teist nägugi. Riidese olluse (loe kinnastega) katta käed ikkagi ju tahaks, sest talvel on jahe ja kes ikka tahab siniseks külmunud sõrmi pärast ahju toppida,et vähegi sooja saaks. Jah, odavam lahendus oleks muidugi telefoni ekraanil ninaga ringi nuuskida aga asi kisub tüütuks sest näiteks iPhone puhul, ja kasutades voiceoverit (ekraanilugejat), mida mina paratamatult pean tegema, on osa käske vaja sooritada 2 või isegi 3 sõrmega (s.h kõnele vastamine). sellist liigutust aga ninaga võimalik teha pole. Kuna isal oli ka sünnipäev tulemas ja ma olin just hiljuti facebookis kohanud kahvli lehel nutikinnaste loosimist, (kahjuks ei võitnud) siis otsustasin endale ja isale 2 paari ära tellida.

 

Jõudsid kohale nad ilusti, vist isegi kuu aega sünnipäevast enne  (siit ka põhjus, mikssellekohane blogipost hiljem tuleb). Minu iPhonega töötavad nad täiesti ideaalselt (kusjuures mitte ainult sõrmeotste vaid ka ülejäänud käe osas).

Ainus jama mis telefoni puhul võiks teoorias tekkida  ( kui mu telefonil  kaitseümbrist ümber ei oleks) on see, et klaas ja vill on omavahel üsna hõõrdevabad. nii et neile, kes ei ole oma iPhonet või muud vähe libisevamast materialist nutiseadet kaitseümbrisega katnud võib asi lõppeda üsna kulukalt, kui iPhone hangest vastu sirab. Sellelgi asjal on tegelt kaks poolt – üheltpoolt (pealt poolt) on see hea, kindad libisevad ekraanil hästi. teiselt poolt (tagant poolt siis) on see halb sest sama hästi libiseb telefon ka näppude vahelt.

Sama hästi töötasid ka nad samsung galaxy s2-ga mis teadupärast nii libisemisaldis ei ole kui iPhone 4 seda on.

 

 

Kokkuvõttes olen kinnastega väga rahul ja siiamaani on nad leidnud pea igapäevast kasutust.

One thought on “Nutikindad – surfa netis kas või hangest.”

Avalda arvamust