Tripime Inglismaale. I. osa, Väljaränne.

Reis inglismaale.

Hommik. Kell on 7 ja telefon kisab laual. Vajutan äratuse kinni ja veedan veel kolmveerand tundi voodis, lugedes kirju/twitteri, facebooki jms.
Kell kaheksa vean end siiski voodist välja ning hakkan asju pakkima. Sellega ühelpool, järan paari võileiba, tass kohvi ka, ja siis vean enda ümber hunnik juhtmeid ja muud träna. Miks?Selleks, et striimida otseülekandena reisi kodust lennujaama ja lennujaamast lennukini.
Tallinna lennujaam. Kell 10:30. Turvaväravates kisun süsteemid lahti, jättes telefoni siiski striimima ja salvestaja salvestama. Jalutan ise uhkelt turvaväravaist läbi. Piiiks! Raisk. Püksirihm jäi peale. Võtame maha. Teine katse. Piiiiks! Kurat. Mis nüüd. Seekord nii kergelt ei pääse ja mind otsitakse läbi. Midagi siiski ei leita, kuid väravatest pean veel 2 korda läbi jalutama, kuna mult nõutakse läpaka kotist välja võtmist. Kui kogu see kola on röntkenist läbi sõitnud, mina väravatest ka (kusjuures ta ikka piiksub), tuleb see pudru taas kotti toppida ja endale külge riputada. Istun maha ja sätin striimi taas stereo peale. Korraks läpakas välja, et twitteris inimestele vastata. Läpaka kotti toppimise käigus lendab pool kohvri sisust põrandale. Punastades topin asjad sinna tagasi. Jalutame lennujaama teise otsa, kus asub gate 14 ehk värav, kust meid välja lastakse.

Kell on 11:30 ja oleme järjekorras seisnud juba 10 minutit. Pardakaardil on kirjas, et värav suletakse kell 11:45. Kell 11:50 ta alles avatakse, ning läbime taas kontrolli, kus vehime innukalt reisidokumentide ja id kaartidega. Aparaat annab erineva piiksu ning punast tuld, nii et miskipärast ta meie dokumenti ei loe. Meid lastakse siiski lennukisse.
Aga mida ei ole, on lennuk. Väljumisaeg on Eesti aja järgi 12:15. Kell 12:15 pole näha ei lennukit ega ka väljumist. Kell 12:20 sõidab lennuk ukse ette ja sealt väljuvad inimesed. Kõigele lisaks ka kümmekond ratastooliga tegelast, kes tassitakse välja ükshaaval ja umbes 7 minutiliste vahedega. Kell 12:40 saame lennukisse ja umbes kolmveerand tundi plaanitust hiljem ka õhku tõustud.
Striimist veel niipalju, et asi kulges mõningate maasolekutega üsna edukalt. Asi on ka salvestatud ja tagasi Eestisse jõudes teen salvestustest ka kokkuvõtte, mis asub nüüdseks valminuna siin

Avalda arvamust