Ülevaade: Aftershokz luuedastusega kõrvaklapid.

Täna tahan kirjutada oma kogemusest Aftershokz kõrvaklappidega. Tegemist on klappidega, mis päris kõrva ei käi. Klapi kuulariosa on kõrva ees ja edastab heli läbi kõrvaluude. See võimaldab kasutajal kuulda nii ümbritsevaid helisid kui ka klappidest tulevat audiovoogu. Ideaalne lahendus näiteks tänaval GPS-i antavate juhiste kuulamiseks, treeningu ajal audioraamatu/podcasti vm nautimiseks jne.Hankisin need klapid juuli kuus inglismaal Sight village nimelisel pimedate tehnoloogiamessil olles. Eelnevalt neist erinevat infot lugedes suhtusin asja suhteliselt skeptiliselt, kui hästi selline asi ikka töötada saab. Selgus, et üsna hästi. Lärmakas hallis õnnestus mul probleemideta tahvelarvuti ekraanilugejat kuulda ja sellest aru saada, niisiis saigi endale soetatud paar nimetatud klappe.
Tegelikult on neid klappe 3 varianti. Tavalised, mikrofoni ja meediakontrolleri ja bluetoothiga. Minu omaks said kõige tavalisemad klapid, mis ühtlasi on ka kõige odavamad.
Karbist tuli välja üsnagi kobakas kandekott klappidele, micro USB kaabel ja klapid ise, ei midagi muud. Micro USB kaabel selleks, et kuna klapid peavad läbi luu edastamiseks tekitama üksjagu lärmi, ei piisa sellest, kui nad lihtsalt mõne seadme audioväljundisse lükata. Lisavõimuks on pisike pult, mis võimaldab klappe nii sisse kui välja lülitada, samuti ka helitugevust reguleerida. Kallimatel mudelitel asub seal ka mikrofon ning meedia taasesitust juhtivad nupud. Läbi mikro usb on võimalik siis kogu seda kupatust laadida.
Klappe kasutades ei ole tegelikult neid praktiliselt üldse tunda, kuna nad päris kõrva sisse ju ei kipu. Vaid siis, kui kuulata valje või rohkem bassisemaid helisid on klappide vibreerimist veidi tunda.
Olgu kohe öeldud, et melomaanid ja muud muusikasõbrad võivad need klapid südamerahus ostmata jätta, säästate enda ja teiste närve. Muusikat neist suurt kuulata ei kannata, kuid ega klapid selleks mõeldud olegi. Samas jutt (audioraamat, podcast, gps, treeningrakendus vms) kostab neist vägagi hästi. Arvestada tuleb ka sellega, et klappide helileke võrreldes tavaliste klappidega on veidi suurem. Helileke tähendab seda, et näiteks bussis teie kõrval istuv inimene kuuleb klappidest tulevat heli samuti veidike. Mõistliku kasutamise korral see aga kedagi häirida ei tohiks. Minu igapäevases kasutuses leiavad klapid tööd ringi liikudes, kus ma kuulan telefoni jagatavat GPS informatsiooni minu asukohast, samuti erinevatel üritustel / muidu kodust väljas olles telefoni kasutades, kus saab endiselt kuulda kas või mida sinuga räägitakse, aga samal ajal kuulda mida telefoni ekraanilugeja sulle teatab.
Kokkuvõttes on tegu ideaalse tootega neile, kes soovivad kuulda kahte asja korraga, hoolimata sealjuures eriti klappide helikvaliteedist, seda eriti muusikalise sisu poolest.

One thought on “Ülevaade: Aftershokz luuedastusega kõrvaklapid.”

Avalda arvamust