Kuidas ma Kuressaares erakorralises käisin

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest hetkest, kui me rannast tagasi auto juurde saabusime. Täpsuse huvides olgu öeldud, et suhteliselt ebatäpseks ja selgusetuks jääb see, millisest rannast nimelt. Üks suvaline silt keset randa väidab olevat Kõruse ranna päästerõnga kasutusjuhend, teine, cirka paar kilti eemal teatab uhkelt Haagi lõugase rannast. Igatahes, saabusime siis sellest rannast autode juurde tagasi. Aru ma ei saa, kuidas mul õnnestus nii idiootselt ukse ees seista, et kui ma seda avasin, käis ukse metallnurk kriipsti vastu pead. “Nojah, väike muhk ilmselt tuleb,” jõudsin mõelda. Hetk hiljem voolama hakanud verikinnitas minu oletuste täielikku paikapidamatust. Noh, auk peas, panin kiire kompamise teel endale diagnoosi. Paberid, sõidame maja juurde tagasi. Selgus, et auto medvarustus ei suutnud siiski sellise peahaavaga rinda pista ja veri jätkas endiselt voolamist sinna, kuhu ta kohe üldse voolama ei peaks. Uus salfakapakk haavale peale ja padavai Kuressaare EMO poole.
Uksest sisse saanud, nõuti kõigepealt igasuguseid andmeid, nimest sünniajani. Saanud teada traumapunkti asukoha, pöörame ümber nurga. “Nooh, terrvist! Kurrat, üldse lõikusele minna ei saa, päev otsa ravi mingeid peahaavu,” kirub sõbraliku olemisega doktor, kes koridori teisest otsast meile vastu tõttab.
Hetk hiljem olen ma voodil siruli ja kiristan hambaid. Huvitav, et tuimestav süst on umbes 3 korda valusam kui see laks ise, mis kogu selle jama algatas. Uurin arstilt, kuidas üldise tööga lood on? Tuleb välja, et kuna õhutemperatuur langes päevaks alla 25, otsustasid inimesed tööd tegema hakata ja endale hunnik traumasid hankida. “Kõike on,” pajatab doktor edasi. “ainult koerahammustust täna pole olnud.” “Nojah, see tõesti jäi meil nüüd koeralt hankimata,” mõtlen. Pärast 15 minutilist õmblemist on haav koos ja plaaster peal. Paar fotot Facebooki ja aeg tagasi kodupoole vurada.
Praegu, umbes 7 tundi hiljem kirjutan ma seda juttu siin kinni plaasterdatud peaga. Eks näis, mis see pea veel kaasa toob.

Tsau!

Avalda arvamust