Minult teistele

Aegade jooksul on mind palutud ja olen ka ise otsustanud kõnelda mitmes erinevas paigas, mitmel erineval teemal. Olgu selleks siis nägemispuue, sellega toime tulemine, teised vahvad inimesed ümber minu või tänapäevane nutimaailm. alustame siis sellega, kus ma ise siiani aktiivselt kaasa olen löönud.

Kirjapulgaga toimetamisi

Ühe korraliku ajakirjaniku, (hea küll, -hea küll, ajakirjandustudengi) kohuseks on ka kirjutada. Elust, olust, inimestest, sellest mis huvitab ja mis seal salata, vahel ka teemadel, milledel kästakse kirjutada.
Veidike vabamas võtmes võib minu kirjutisi lugeda siin samas kodulehel asuvas blogis, Kuid minu avaldatud mõtteid ja kogemusi võib leida nii Postimehest, kus ma jagasin veidi muljeid pimedana tavakoolis õppimisest, Memokraadist, kus tutvustasin tänapäevaseid elektroonilisi seadmeid, mis aitavad nägemispuudega inimestel paremini toime tulla ja Eesti Pimekurtide Tugiliidu kodulehel, kus taaskord ma kirjutan koolist. Ärge nüüd arvake, et ma igal pool ainult koolis käimisest kirjutangi. Tegelikkuses võib mitmeid põnevaid minu kirjutatud lugusid leida ka Põhja-Eesti Pimedate Ühingu ajakirjast Kuukiir, Eesti Puuetega Inimeste Ühingu ajakirjast Sinuga ja veidike ka Eesti Skautide Ühingu ajakirjast Eesti Skaut!
Aga egas ainult ajakirjandusliku tekstiga hakkama saa. Nagu blogistgi lugeda võib, hammustab mind ka aegajalt see va ilukirjanduspisik, mis kohe sunnib kirjutama. Nii on jõudnud üks minu lugudest, nimelt Softiuuendus ulmeajakirja Reaktor virtuaalsest kiirgusest hõõguvate kaante vahele.

Mõningat muud kah

Ja siis aegajalt tuleb arvuti tagant tõusta ja kirjutamise asemel ise kohale minna. Nii olen näiteks tutvustanud tänapäevaseid navigeerimis ja geograafia õppimise lahendusi ja võimalusi nägemispuudega õppuri seisukohast Geoinfosüsteemide teabepäeval..

Laias laastus ongi kõik. Kui informatsiooni juurde tuleb, eks püüan neid siia jõudu mööda ka viidata.

Avalda arvamust